Někteří kutilové jsou schopni postavit rekreační chatu svépomocí během několika týdnů. Nechají si pouze zhotovit betonovou základovou desku a na tu pak staví obvodovou dřevěnou konstrukci. Zpevní ji vnitřními příčkami, zhotoví strop a na něj pak posadí například valbovou střechu. Vznikne tím dokonalý bungalov, který patří k nejoblíbenějším stavbám současnosti. Zhotovení základní hrubé stavby je poměrně snadné a rychlé, pomaleji už to jde uvnitř, kdy se musí dřevo obkládat například sádrokartonem, a pomalejší je to i venku na opláštění budovy, kterou je nutné zateplit dostatečně silnou vrstvou izolační hmoty, například polystyrenem nebo minerální vatou. Zateplování objektu však probíhá mnohem snáze, jestliže znáte vhodný kotvicí systém. Pro kotvení dřevostavby je kupříkladu vhodný systém injektážních kotev Spiral Anksys.
Jsou to duté ocelové válečky, zhotovené z pozinkované síťoviny, a tento trik umožňuje perfektní přilnutí kotvy k jakémukoli stavebnímu materiálu včetně dřevěného řeziva. Kotva Spiral Anksys se provlékne předvrtaným otvorem a následně se vyplní montážní pěnou. Ta se postará o dokonalou soudržnost a pevnost kotvy jak v izolační vrstvě, tak i ve stavební konstrukci. Životnost kotev je enormní, přesahuje několik desítek let a navíc se jedná o zcela bezúdržbový systém, odolný vůči všem povětrnostním vlivům.
Kotvy jsou na svém místě za deště, sněžení, námrazy i tropických veder a můžete je využít u přízemních i patrových staveb. Postarají se o to, že váš dům získá dokonalé zateplení a může být hodnocen jako nízkoenergetický či pasivní. Injektážní kotvy se používají jak na fasády, tak i na zateplování stropů, například v panelových domech v jednotlivých bytech, zejména pod střechou v nejvyšších patrech. Počítá se s nimi také na obkladový kámen, například pro přichycení okrasné břidlice na stávající fasádní polystyren.